Почти решихме шампионата

Тонев отново беше на резервната скамейка но не се появи в игра,а младата ни надежда Грийлиш се появи за първи път в схемата на основния състав. Контузеният Гейбриъл Агбонлахор отстъпи мястото си на младока Джордън Бауъри. Мениджърът на домакините Мануел Пелегрини направи две промени в състава. Давид Силва и Александър Коларов замениха контузения Серхио Агуеро и Гаел Клиши. Във Вила също имаше принудителна смяна. В началото на мача „Етихад“ не бе пълен, заради проблеми с трафика в Манчестър, причинени и от проливния дъжд. Също като дъжда се заредиха и атаките на Сити. Още в началото Гражданите имаха притенции за дузпа, но рефера Майкъв Оливър прецени че такава няма за закъсняла намеса на Ашли Уестууд срещу Давид Силва. В петата минута Сити имаше добра възможност. Пабло Сабалета проби отдясно и върна топката в наказателното поле. Яя Туре първи стигна до нея и стреля по земята, но вратаря Гузън успя да избие с крак. Сити доминираше напълно във владението на топката, като то стигна почти до 80% в един момент от първата част. Но въпреки това положенията пред вратата на Вила не бяха много. Гостите се защитаваха солидно. Бирмингамци се надяваха на грешка на съперника и контраатака. При една такава Ваймън проби отляво и центрира за Бауъри, който стреля от воле с левия крак. Ударът обаче бе слаб и не застраши вратата на Харт. Друга контраатака позволи на Вайман да пробяга цялото поле на Сити. Срещу него беше само Сабалета, но австрийския нападател реши да стреля още преди да стигне до наказателното поле. Ударът му беше слаб и далеч от целта. Чак в добавеното време на първата част Сити имаше реална възможност да вкара гол. Добър пробив отдясно на Милнър завърши с центриране, което бе засечено на близката греда от Самир Насри. Французинът обаче от няколко метра прати топката покрай вратата. На практика за цялото първо полувреме Сити имаше 1 точен удар и то още в петата минута. Сити започна много по-концентрирано второто полувреме. Прекрасно подаване зад защитата за Джеко, остана не използвано, заради лошото докосване на босненеца. След това Венсан Компани можеше да вкара гол със заднаножица, като стреля от точката за дузпата, но вратаря Гузън улови. Вратарят на Вила трябваше отново да спасява, след прекрасен удар на Александър Коларов от фаул. Топката отиваше под гредата, но Гузън изби. Сити стигна до гола в 65-ата минута. Давид Силва изведе зад защиата отдясно Сабалета, който върна успоредно на вратата и Един Джеко засече топката в мрежата от няколко метра. Всичко бе решено 6 минути след това с втори гол за Сити, който стана почти по идентичен начин. Силва подаде надясно към Сабалета, който центрира ниско към точката за дузпата. Там Насри стреля силно, но в Гузън. Топката обаче попадна у Джеко, който от 3 метра, просто я търкули в мрежата за 2:0. Вила за малко не намали разликата. Добро центриране отляво бе засечено с глава от Анди Вайман, но топката срещна напречната греда и след това тупна на голлинията. Повторенията показаха, че не е преминала линията и актива на Вила си остана нула. Активът на Сити обаче нарасна на 3 гола минута преди края. Яя Туре се разходи из наказателното поле и върна топката към Йоветич, който стреля силно по земята за 3:0. Самият Туре вкара четвъртия гол в добавеното време. Мощният халф пое топката на центъра, премина като на парад цялата половина на Вила и с мощен удар заби топката зад Гузън.

Манчестър Сити: Харт, Сабалета, Компани, Демикелис, Коларов, Туре, Гарсия, Милнър (60 Йоветич), Силва (76 Фернандиньо), Насри, Джеко (86 Негредо)

Астън Вила: Гузън, Лоутън, Бейкър, Влаар, Бъртранд (88 Грийлиш), Кларк (79 Робинсън), Ел Ахмади, Уестууд, Делф, Бауъри (59 Бакуна), Вайман