Купата се оказа мираж

Срещата се игра на „Уембли“ пред 89 289 зрители, а един от най-популярните привърженици на бирмингамския тим – принц Уилям, изгледа срещата на живо. Арсенал стана за 12-и рекорден път носител на ценния трофей, с което изпревари Манчестър Юнайтед, който има 11 успеха в турнира.Вила останаха със седем трофея и пропуснаха възможноста да станат първия отбор печелил купата в три столетия.
Изненадващо отборът ни започна без Агбонлахор и Синклер в състава и явно идеята на Тим Шърууд беше да изчака Арсенал да сгрешат в хода на мача.В игра се появиха Гивън и Ричардсън, както и Окоре за сметка на стабилния Бейкър. Но, за съжалиние  реалността се оказа съвсем друга.  Арсенал загатна за изхода на мача още от самото начало. Тимът демонстрира по-големите си заложби още през първото полувреме, като категорично показа, че са по-добрият отбор на терена.Нашите играчи разчитаха само на центрирания към Бентеке ,който беше зорко пазен от двамата централни защитници на Арсенал. Лоран Кошчелни създаде първата опасна ситуация във финала в 15-ата минута, но Шей Гивън спаси мрежата си. Последваха две положения и за Тио Уолкът и Аарън Рамзи, но без резултат. Пет минути преди почивката Арсенал откри за 1:0. След атака преминала отляво, Алексис Санчес свали топката с глава в наказателното поле към Тио Уолкът, който засече топката в мрежата. След почивката настроението в играта на лондончани нарасна, а с това и головете в мрежата на Астън Вила. В 50-ата минута Алексис Санчес отново демонстрира прекрасните си заложби, след като стреля от около 24 метра, за да отбележи чудесен гол за 2:0. Силните минути за Арсенал продължиха. В 62-ата минута след центриране от корнер, Пер Мертезакер засече с глава за 3:0.В игра се появиха Агбонлахор и Санчес които раздвижиха малко играта на отбора но без резултат. В 79-ата минута Астън Вила имаше претенции за дузпа, но главният рефер не отсъди такава, а нарушението срещу Габриел Агбонлахор беше на ръба на наказателното поле а няколко минути по-късно подмина нарушение в наказателното поле и срещу Грилиш. В края на срещата бирмингамският тим опита да наложи финален натиск, но без успех.За цял мач футболистите на Астън Вила отправиха едва два удара и не изпълниха нито един ъглов удар.Резерва Оливие Жиру реализира в даденото от съдията продължение за крайното 4:0 след асистенция на Алекс Окслейд-Чембърлейн.

Стартови състави:

Арсенал: Сченсни, Бейерин, Мертезакер, Кошчиелни, Монреал, Коклен, Касорла, Рамзи, Йозил, Алексис Санчес и Уолкът.

Астън Вила: Гивън, Хътън, Влаар, Окоре, Ричардсън, Уестууд, Делф, Клевърли, Грилиш, Н’Зогбия, Бентеке.