Уест Хям – Астън Вила

Астън Вила загубиха за първи път при визита в столицата Лондон. След впечатляващите победи над Фулъм и Арсенал, този път отборът ни загуби от домакините си Уест Хям. Отново момчетата на Дийн Смит показаха добра игра, но слабостите в защита, пропусната дузпа и ВАР им попречиха да си тръгнат поне с точка, която заслужаваха.

Уест Хем поведе още във 2-ата минута. След центриране от корнер Анджело Огбона се извиси и вкара с глава за 1:0. Главен виновник за гола беше Таргет,който не прецени ситуацията и беше надигран от защитника на домакините.След гола играчите ни се съвзеха и започнаха да застрашават по-често вратата на Фабиянски, който показа чудеса на вратата. Първо спаси опасен удар на Хурихейн от пряк свободен удар, а след това и удар на Трезеге от малкото наказателно поле. Но в 25-ата минута Джак Грийлиш напредна на скорост и стреля, като след рикошет топката влезе във вратата му за 1:1.

„Чуковете“ обаче си върнаха аванса още в началото на втората част,отново след неразбирателство в защитата ни. В 46-ата минута Саид Банрама центрира към Джаред Боуен, който с глава бе точен за 2:1. Отново играчите на Смит се оказаха догонващи отново и взеха мача в свои ръце. Отново имаше пропуски на Грилиш и Трезеге и отлични спасявания на Фабиански, докато домакините почти не затрудниха Мартинес. В 71-ата минута Вила можеше отново да се върне в мача. Деклан Райс задържа Трезеге в наказателното поле, но Оли Уоткинс изпусна дузпата , стреляйки в напречната греда. В игра се появиха Траоре и Ел Гази с което атаката ни стана още по-ефективна, но само с един чист нападател няма как да имаш успех. Въпреки това, в първата минута на даденото от съдията продължение Уоткинс вкара топката във вратата на Фабиански, но ВАР показа, че е бил милиметри в засада и попадението му не бе зачетено. Незнайно защо ,не беше дискутирано задържането на Уоткинс при отбелязването на гола.