Равенство в Австралия

Отборите на Манчестър Юнайтед и Астън Вила завършиха наравно 2:2 в контролна среща от предсезонната си подготовка, играна в Пърт, Австралия. Условията за игра бяха доста тежки заради проливния дъжд, който се изля, което се отрази и на качеството на терена.

„Червените дяволи“ започнаха уверено двубоя и контролираха събитията, като в 25-та минута Джейдън Санчо откри резултата. Точно преди почивката тимът на Ерик Тен Хаг удвои преднината си след автогол на Мати Кеш. След почивката завърналия се от контузия Леон Бейли вдъхнови своя тим за обрат, като самият Бейли намали изоставането на Вила в 49-та минута, а в добавеното време централният защитник Калъм Чембърс изравни с удар с глава,след изпълнение на ъглов удар.