Довиждане Европа

Намиращият се на последното място в Премиър лийг Шефийлд Юнайтед оцеля повече от 30 минути с 10 човека срещу Астън Вила и го победи с минималното 1:0, снишавайки амбициите на бирмингамци за Европа. Състава с който започнахме мача беше същия, с който победихме предния кръг Лийдс.Както се и очакваше, Вила владееха по-често топката, но нямаше кой да завърши последния удар;С гола се разминаха и Уоткинс,Ел Гази и Траоре. Дейвид МакГолдрик бе точен след половин час игра, след като Джордж Балдок направи чудесно движение на топката от половината на „остриетата”. В 57-ата минута Траоре си поигра с бранителите на домакините, но удара му не попадна във вратата на слисания вратар на домакините.

Бранителят на Шефийлд Фил Ягиелка бе изгонен за нарушение срещу Анвар Ел Гази, а реферът Робърт Джоунс преразгледа инцидента на мониторите встрани и отмени решението Преди червения картон на Ягиелка нападателят ни Оли Уоткинс игра с глава и нацели напречната греда, но не успяха да се възползват от числовото си предимство на „Брамал Лейн”. Победата вече направи така, че Шефийлд е с 14 точки и остава 20-и, докато Вила е 9-и с 39 точки със сигурност изпусна влака за Европа а нищо чудно и големите си звезди Давид Луйс и Джак Грилиш.