Астън Вила-Ипсуич

Астън Вила записаха първа победа през 2019 година пред близо 33.653 зрители на „Вила Парк“ и пред погледа на трима наши фенове. Головете за нашия отбор отбеляза отново Тами Ейбрахам като с тях той вече има 19 гола досега .Отново в игра се появи след лечение Единак, но пък липсваше Грийн а Калъм О“Хара беше на скамейката преди да подпише под наем с Карлайл през следващата седмица.Мачът започна много добре за нас като още в 6-та минута след пряк свободен удар, най-съобразителен се оказа Ейбрахам който откри резултата. Отборът ни продължи да владее играта на терена и не даваше възможност на отбора на Пол Ламбърт , да се опитват да играят. Най-активен беше отново МкГин ,който сякаш беше навсякъде по терена,както и Ел-Гази докато Адома продължи да разочарова с представянето си.

Вратарят на Ипсуич,Бялковски направи невероятни спасявания на Хурихейн,Адома и Ейбрахам.През второто полувреме продължихме да играем агресивно но чак в 61-ата минута от дузпа ,увеличихме аванса си на 2-0 като Ебрахам отново беше реализатора ни.И отново показахме отпускане което межеше да ни коства победата.Гостите заиграха по-активно и след далечен удар на Сиърс, Калинич закъсня с реакцията си резултата беше намален .Последваха още атаки на гостите като в 79-та минута ,Чалоба уцели дясната греда на вратата ни.Ние изпуснахме поне четири положения, като най-фрапантни бяха пропуските на Ейбрахам ,Мк Гин и Коджа.С тази победа се доближихме на 4 точки до местата за плейофите.