Астън Вила – Бирмингам

Тимът на Астън Вила победи с 1:0 Бирмингам Сити в градското дерби от 44-ия кръг на Чемпиъншип. Пред 40,884 зрители на „Вила Парк“ двата отбора изиграха много напрегнат и динамичен мач, в който не желаеха да загубят.Това беше официален дебют и на мениджъра на гостите,Хари Реднап. В нашите редици имаше рожденик,Нейтън Бейкър но футболистите и публиката отдадоха уважение към починалия в петък бивш наш играч -Уго Ехиог.

Попадението реализира Габриел Агбонлахор в 68-ата минута. 30-годишният ни нападател опъна мрежата на Бирмингам с удар от близко разстояние след страхотно разбъркване пред вратата на гостите след центриране от ъглов удар. По този начин Агбонлахор, който е играчът с най-много голове във Висшата Лига в историята на Астън Вила, развали дебюта на Хари Реднап начело на Бирмингам. За юношата на Вила това е първи гол от 14 месеца. Двата отбора започнаха предпазливо,стараеха се да запазват топката по-често в собствено владеене. През първото полувреме ще се запомни само един пропуск на Че Адамс, останал сам срещу Джонстън.През второто полувреме играчите ни се активизираха и започнаха по-често да поглеждат към вратата на Кусчак.Бакуна можеше да отбележи ,но удара му с глава не уцели рамката на вратата.В 60-ата минута в игра се появи Агбонлахор на мястото на Грилиш и това вдъхна още повече импулс в играта на отбор.След само три минути Габи получи жълт картон, но това не му попречи да реализира пет минути по късно.

С този гол той затвърди традицията,че обича да бележи на този градски съперник.Да края запазихме вратата си суха а с това и победата над най-мразения съпереник в цялата история на клуба.

Астън Вила е без шансове да се завърне в Премиър Лийг през следващия сезон. Тимът е 12-и в класирането с 61 точки. Положението на Бирмингам е доста по-неприятно. Два кръга преди края на първенството отборът е 21-и (от 24 отбора) с 47 точки, а намиращият се с една позиция по-назад Блекбърн е с 45.

Астън Вила – Бирмингам 1:0
1:0 Агбонлахор (68)